Qofte me perime
Qofte me perime

Qofte me perime

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

5 kungulleshka, 2 patate, 2 vezë, djathë i grirë i tipit parmixhan, 1 qepë e grirë, 2 thelpinj hudhra të grira, 1 filxhan miell, kripë, piper.

Pregaditja e recetës :

Ne rende gri​më kungujt, patatet, i hedhim kripë dhe i lëmë të pushojnë.

U shtojmë vezët dhe të gjithë përbërësit e tjerë.

I shtojmë kripë dhe piper dhe i skuqim në vaj të nxehtë.

Ju bëftë mirë!


Fjalet kyqe : receta  huaja  qofte  perime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Çka është  kfasaci si produk
RREGULLA PER BIJA  DHE NUSE
Joghurt-Cheesecake me arra indiane dhe hurma