Pule me orize dhe champignons
Pule me orize dhe champignons

Pule me orize dhe champignons

Kuzhint.com

Perberesit per nje porcion: 40 gr Orize 75 gr Champignons 2 Qepe te reja 100 gr Fileto pule (mishe gjoksi) Nje luge qaji vaj 175 ml Leng supe 50 gr Bizele te ngrira Nje luge gjelle cream cheese Gjysem luge gjelle miell Krip, piper dhe mustard Nje domate e vogel Pergaditja: S'pari ziejme orizin.

Champignons i presim ne feta, qepet ne rrathe ndersa mishin ne katrore. Fergojme champignons dhe mishin ne tigan me nje luge qaji vaj pastaj ia shtojme lengun e supes.

E lem te marr vale pastaj ia shtojme edhe bizelet e mbulojme me kapak dhe e lem 3 minuta te zihet.

Cream cheese e perzim me nje gjysme luge gjelle miell pastaj e hedhim ne tigan ku jane duke u zier mishi, champignon-at dhe e lem pak te vloje.

Ne fund i hedhim krip, piper dhe mustard. Gjella te servohet ne pjate me orizin dhe nje domate te vogel te prere ne katrore. Burimi: http://kochen. bildderfrau. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : receta  huaja  pule  orize  champignons  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

ROLATË VICI NE SALCE
Mantia me mishe nga Lulja La
Një dietë që shpejt djeg kalori