Krem puding i shijshem
Krem puding i shijshem

Krem puding i shijshem

Kuzhint.com

Perbersit:

1 litre qumesht,

300 gr sheqer,

2 sheqer vanilje,

2 budinga.

Per dekor:

Arre kokosi,

Cokollat,

Krem torte,

Pergaditja:

Ne fillim zijm qumshtin me vaniljen dhe me sheqerin dhe pasi te merre vale ulem temperaturen dhe duke e perzier me tel kuzhine ia hedhim ngadal edhe pluhurin buding te perzier me par me 200 ml qumesht te ftoht.

Perziejm derisa masa te trashet mire dhe pastaj qesim ne gota qelqi dhe I zbukurojm si me foto Ju beft mire. foto gatimet e mija


Fjalet kyqe : embelsira  puding  dekor  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Brosheta (Brusketa) si paragjell
Pasul ne tave
 Makarona me mishe  te bluar nga ne "Tegatuajm.com"