Pije me shafran te indis
Pije me shafran te indis

Pije me shafran te indis

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

½ filxhan tërshëra, 1 banane e pjekur, 1 luge mjaltë të papërpunuara, ½ lugë çaji pluhur shafran i Indisë, ¼ lugë çaji piper i zi, 1 copë xhenxhefil të integruar, qumesht bajame ose çdo qumësht tjetër arre

Pregaditja e recetës :

Përziejm të gjithë përbërësit me nje blender deri sa të bashkohen dhe te bluhen mire pijen ta konsumoni t të freskët!

Si keshille :

Piper i zi i qitet për të ndihmuar në thithjen e duhur dhe tretje të curcumit sipërbërësit aktiv në shafran i Indisë, kështu përdorimin i tyre në kombinim është e rekomanduar.


Fjalet kyqe : pije  shafran  indis  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

File pule me perime
Cambella
Keshilla per shkelqimin e flokut tuaj