Petulla me patate
Petulla me patate

Petulla me patate

Kuzhint.com

Pet ta pergaditur kete recet atehe duhet te gatuani kete recet si me poshte;

Ne fillim i ziejm patatet.

Ne nje ene i qesim patatet e ziera te bera pire, qep te reja te prera imet. karota te pastruara dhe te grira ne rende te imta, melmesa te ndryshme nga ato qe keni ne kuzhin, 1 vez dhe 1 luge miell i bashkon te gjithe perbersit dhe nga masae pergaditur formon toptha duke i shtypur dhe duke ia dhene formen si ne foto.

Pastaj i fergon ne nje tigan te cilen me pare keni qitur vaj derisa ato te marrin nje ngjyre siq e deshironi dhe te jen kaverdisur mire.


Fjalet kyqe : gjellera  petulla  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pinxhurë me speca djegës
ROLATË VICI NE SALCE
Tost pica për mëngjes