Makarona me ton ne furre nga Fitore Ademi Fejza
Makarona me ton ne furre nga Fitore Ademi Fejza

Makarona me ton ne furre nga Fitore Ademi Fejza

Kuzhint.com

Perbersit:

500gr makarona

400gr domate te konservuara te prera ne katrore

300gr peshk tuna te konservuara

Ullinje te verdhe ose te zi

2 copa djath mozzarella

Marim i ziejm makaronat

Peshkun tuna e kullojm mir e coptojm me an te nje piruni, shtojm domatet e konservuara ne tatrore i heshim kripen, piperin, oreganon dhe ne fund ullinjet.

Furren e nxejm ne 220grad e marim e lyejm tepsien me gjalp se peri i hedhim makaronat pastaj i perzimi me peshkun tuna duke e perzier ne ter siperfaqen.

I vendosim djathin mazzarella permi te prer ne feta dhe e vendosim ne furr per 20min.


Fjalet kyqe : gjellera  makarona  furre  fitore  ademi  fejza  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patëlxhana të zi të mbushur
Pogaçe  me rende  dhe me djathe
Ushtrime të lehta për  nje  bark të rrafshët siq e deshironi ju !