Nje torte e shpejt
Nje torte e shpejt

Nje torte e shpejt

Kuzhint.com

Përbërësit për pandispanjën:

4 lugë sheqer,

4 lugë miellë,

1 pluhur për pjekurinë,

1 sheqer vanilje.

Përbërësit për kremin 1:

250 gr margarinë,

200 gr sheqer pluhur,

100 gr arra të bluara,

200 gr biskota të bluar,

2. 5 dl coca-cola.

Përbërësit për kremin e 2:

250 ml shllag me qokollad.

Përgatitja e pandispanjës:

Fillimisht rrahim të bardhat e vezëve me sheqer, i shtojmë të verdhat e vezëve dhe përziejmë edhe pak me mikser.

Shtojmë miellin dhe pluhurin për pjekurina.

Brumin e hedhim në tepsi të lyer me yndyrë dhe të përmiellur.

Piqet në temperaturë 220*C rreth 20 minuta.

Përgatitja e fillit:

Rrahim margarinën me sheqer pastaj i shtojmë arrat dhe biskotat e bluar.

Përziejmë mirë pastaj shtojmë 2. 5dl coca-cola.

I përziejmë dhe i qesim mbi pandispanjë.

Përmbi ia qesim shllagun e përgatitur çokollatë

ju beft mire!.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  shpejt  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Qofte shtepije me qepë nga tegatuajm
Pite me hithra nga Bardhe Buçaj
Pogaçe te vogla nga Gzime Nuhiu