Toptha me kokos
Toptha me kokos

Toptha me kokos

Kuzhint.com

Perberesit per 20 toptha:

100 ml Qumesht kokosi,

1 Luge gjelle grize,

40 gr Buter (gjalp),

40 gr Sheqer,

60 gr Kokos,

100 gr Cokolate.

Pergaditja:

Qumeshtin me buterin dhe sheqerin e hedhim ne tenxhere dhe e vendosim mbi zjarre qe te vloje.

Pastaj ia shtojme grizen dhe kokosin e perzim dhe e lem 20 minuta te vloj ne temperatur te mesme.

Pasi te jete gati e largojme nga zjarri dhe e vendosim ne frigorifer qe te ftohet masa.

Pastaj nga masa bejme toptha te vegjel dhe prap i vendosim ne frigorifer qe te ftohen.

Dhe ne fund shkrim cokolaten dhe secilin topthe e kalojme aty pastaj i vendosim ne nje pjate dhe prap i vendosim ne frigorifer. kuechengoetter.


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  bounty  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Rrushi i dobishem per shendet
Role me ajke dhe banane
Tortë me çokollate dhe dardhë