Një picë e shijshme me perime
Një picë e shijshme me perime

Një picë e shijshme me perime

Kuzhint.com

Përbërësit (për 4 persona):

1kg miell,

maja birre,

300 gramë mozzarella,

50 gramë gjalpë,

100 gramë domate të vogla të qëruara,

300 gramë rukola,

200 gramë domate të vogla,

50 gramë djathë marzotika.

Përgatitja:

Përzieni miellin me ujin, majanë e birrës, pak gjalpë dhe kripë.

Pasi e keni përzier mirë brumin e lem qe te qendroj për rreth dy orë pastaj do të krijojm topa brumi që do t’i hapni në formë rrethore, lyejini me domate dhe mocarelë, dhe të prerë paraprakisht, kripë, vaj të cilësisë së parë dhe piper, futeni në furrë në temperaturë 250 gradë.

Pasi të jetë pjekur shtojini domate të vogla, rukola dhe djathë Marzotika. living. al


Fjalet kyqe : brumera  pica  italia  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

MUSAK ME PIRE
Byrek (mantia)  me djathë
biskota me kokos