Sallat ruse me salmon dhe veze
Sallat ruse me salmon dhe veze

Sallat ruse me salmon dhe veze

Kuzhint.com

Perberesit: 200 gr Brokoli 2 Patate te medha 150 gr Karrota 3 Veze 1 Luge gjelle uthull 2 Luge gjelle vaj ulliri 2 Luge gjelle majonez 75 gr Jogurt 1 Luge gjelle majdanoz i prere imet Krip Piper 150 gr Salmon i prere ne feta te holla Pergaditja: 1.

Brokolin e pastrojme dhe e presim ne copa te vogla.

Karrotat i qerojme dhe i presim ne shirita te holle.

Patateve ua heqim levoren i apstrojme dhe i presim ne katror 1 cm.

Patatet dhe brokolin i vendosim ne tenxhere i hedhim uje dhe krip dhe i lem te zihen 7 minuta duke ia vendosur kapakun tenxheres. 2.

Brokolin e largojme nga tenxherja ndersa patatet i lem akoma te zihen deri sa te zihen mire. 3.

Gjithashtu edhe vezet i ziejme 7 minuta pastaj i vendosim ne uje te ftohur i lem pak aty dhe ia heqim levozhgen.

Largojme edhe patatet nga tenxherja.

Uthullen, vajin, majonezin, jogurtin dhe majdanozin e perzime me nje luge. 4.

Vendosim patatet dhe brokolin ne mes te pjates si dhe siper ia hedhim karotat.

Presim vezet ne dy pjese dhe i vendosim afer perimeve ndersa ne cepat e pjates i vendosim salmonin e prere ne feta duke i hedhur ngapak siper majdanoz. Burimi: http://www. kuechengoetter. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : sallata  sallat  ruse  salmon  veze  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kube me arra
Torte me krem
Supë me perime dhe oriz