Mufins me djathë
Mufins me djathë

Mufins me djathë

Kuzhint.com

maja të freskët (20g)

1 dl ujë të vakët

1 lugë gjelle djathë lloj djathi integruar ( Djath kajmak)

1 lugë çaji sheqer

2 luge kripë

Djathë 300g (tipi feta)

Pergaditja: Sitim miellin ne nje ene te thelle dhe ne te hedhim majan e fresket, kripen dhe sheqerin.

Perbersit e lengshem i vendosim sebashku dhe em te gatuam brumin deri sa te formojme nje brume homogjen, e leme te pushoje per 30 min dhe e marrim e punojme njelloj sikurse ne foto ose cfar dush forme qe deshironi dhe mbushjene e beni me djath te grimcuar te perzier me nje veze, ne fund i lyejm me 1 veze siper dhe i fusim ne furre per 30 min ne tem 170 grad.


Fjalet kyqe : brumera  muffins  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kokos- Biskota
Ëmbëlsirat që ju përshtaten sipas horoskopit
Torte me malina dhe grize