Mish i bardh me perime
Mish i bardh me perime

Mish i bardh me perime

Kuzhint.com

Perberesit per 1 person: -200 gr mish i bardhe -Pak vaj -1 luge vegete -200 gr perime dhe nje patate gjysem te ziera -2 luge melmesate fresketa -2 luge soja sos Pergaditja: Mishi marinohet meveget dhe melmesa qfar te deshironi dhe vaj dhe lihet te qendoj 15 minuta.

Pastaj vendoset ne tave te lyer me vaj dhe i qitet persiper kikiriket i imtesuar te bluar dhe soja sosin e perziera bashke ne te njejtin tigan fergojm edhe perimet e prera si ne foto dhe i vendosim tek tava me mishe dhe e pjekim ne furre ne temperature 220 grade per15 minuta. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : gjellera  mish  bardh  perime  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Domate të kuqe turshi
Urreni të mbani dietë? Fajin e kanë qelizat nervore!
Pije e përgatitur në shtëpi për të humbur peshë