Maske me qumesht dhe limon
Maske me qumesht dhe limon

Maske me qumesht dhe limon

Kuzhint.com

Maske per te larguar njollat e lekures dhe per ta bere ate sa me te paster duke larguar cdo shenje !

Merrni nje filxhan qumesht edhe ne te vendosni nje fete limoni.

Lereni per 15 minuta.

Pasi keni hequr feten e limonit merrn nje pambuk edhe lyen

i fytyren.

Mbajeni perrethe 1 ore dhe shplajeni me uje te rrjedhshem.

Keshillohet per lekurat e yndyrshme dhe me probleme si psh :aknet apo njollat kafe te krijuara nga dielli apo per femrat shtatzane!


Fjalet kyqe : keshilla  maske  qumesht  limon  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Jiaozi në Kinë- Ravioli në Itali- Pelmeni në Rusi
Mantia   me pete te gateshme dhe gjize ne tigan
Lëngu i qepës ndihmon të luftoni diabetin