Kube me keksa dhe kokos nga Lulja La
Kube me keksa dhe kokos nga Lulja La

Kube me keksa dhe kokos nga Lulja La

Kuzhint.com

Ne nje en qesim 300 gram keksa dhe i shtypim pastaj ia shtojm 2 kokosa, gjysem pako me kakao,

sheqer 2 gota, 1margarin dhe i perziejm (shtypim) me pirun i qesim edhe qumesht 2 gota ku

ne fillim i vlon me sheqer dhe kur te vlon te gjitha se bashku i perziejm mire me qumeshtin deri sa te bahet masa homogjene dhe pasi te kemi formu brumin bejm kube si ne foto dhe

ne fund i dekorojm me kokos ose sipas deshires, mundeni edhe si bombicet me i dhan formen.


Fjalet kyqe : embelsira  kube  keksa  kokos  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pula te mbushura me perime dhe oriz
Kek me karota
Si të jeni të shëndetshëm edhe gjatë vjeshtës