Toptha Rafaello te ndryshme nga tegatuajm
Toptha Rafaello te ndryshme nga tegatuajm

Toptha Rafaello te ndryshme nga tegatuajm

Kuzhint.com

Përbërësit:

2 pudinga vanile,

500 ml qumësht,

5 lugë sheqer,

2 kese sheqer vanile,

200 gr margarin,

200 gr sheqer pluhur,

150 gr kokos,

150 gr qokollad,

80 gr kokos,

50 gr qokollad si dhe100 gr lejthi te plota.

Përgatitja:

Fillimisht e ziejmë pudingun me qumësht, sheqer dhe sheqer vanil.

E lejmë të ftohet duke e përzier kohë pas kohe.

Margarinën e rrahim me mikser me sheqerin pluhur, ia shtojmë pudingun e ftohur dhe kokosin.

E përziejmë mirë dhe e lejmë në frigorifer rreth 2 orë.

Pas kësaj kohe e marrim masen dhe nga ajo formojmë topthat, ku në mes ua vendosim nga

një lajthi dhe ne fund i rrotullojmë në kokos dhe qokollad

Toptha Rafaello te ndryshme nga tegatuajm

Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  toptha  rafaello  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Gjevrek(simite) me susam
Bajandera me dy shtresa
Berlina te gatuara ne furr