Majoneza ne kushte te shtepis
Majoneza ne kushte te shtepis

Majoneza ne kushte te shtepis

Kuzhint.com

përbërësit: 1 te verdhë veze 1 1 lugë çaji mustardë Lëng limoni 1 lugë çaji 1 majë e luges kripë Vaj 2 dl Përgatitja: Në një tas me një mikser elektrik rrahim 1 te verdhë te ves me mustardë, kripë dhe limon.

Deri sa jemi duke i perzier gradualisht shtoni vaj.

Vezet duhet te jene te fresketa dhe duhet rrahur mire e mire qe perbersit te jeni bashkuar mire dhe kjo perberje ka afate 10 dite gjithesesi duke qendruar ne frigorifer.


Fjalet kyqe : salca  majoneza  kushte  shtepis  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Peshk  i skuqur me perime
Torte me bollgurë dhe makë nga tegatuajm
Ja si të dalloni nëse me të vërtetë është bukë e zezë,