-Salate me makarona -
-Salate me makarona -

-Salate me makarona -

Kuzhint.com

Perberesit:

1 Pako makarona

4 Kastraveca turshi

� Speci ngjyre te gjelber

� Speci ngjyre te kuqe

� Speci ngjyre te verdhe

250 gr Bizele turshi

250 gr Miser turshi

2 Feferona djeges

200 gr Schmand

8 Luge gjelle Majonez

Majdanoz i fresket

Krip, piper te zi

Pergaditja:

Se pari marrim makaronat dhe i ziejme.

Pasi te jene zier i largojme dhe i lejme te ftohen.

Pastaj kastravecat, specat, domatet dhe feferonat i prejme ne form katrore.

Te gjitha keto i vendosim ne nje ene te madhe pastaj ia shtojm bizelen, misrin, schmand-in, majonezin, majdanozin dhe i perziem te gjitha bashke.

Pastaj i qesim krip dhe biber te zi duke ia shtuar edhe makaronat.

Kjo salate merr nje shije me te mira nese e pergaditim ne mbremje dhe e lem ne frigorifer deri te nesermen.

Salate e pergaditur nga www. tegatuajm. com


Fjalet kyqe : salate  makarona  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Toptha rafaello nga tegatuajm
KUSH HA THONJTË, KA PRIRJE TË JETË I PËRSOSUR
Gurabie ne forme lule