Krem qokollad
Krem qokollad

Krem qokollad

Kuzhint.com

Perberesit: - 200 gr cokollate fondente - 250 gr pana per embelsira - 2 te verdha veze - 3 te bardha veze - 2 luge sheqer - 1/2 gote uji Pergatitja: Shkrini cokollaten ne banjomari, me pas hidhin gjysem gote pana te holluar, pjesen tjeter te panes futeni ne frigorifer, me pas pergadisni te bardhat e vezeve dhe te verdhat shuke i rrahur me sheqer(vec nga te bardhat).

Kur cokollata te kete shkrire, bashkoni te verdhat e vezeve me te bardhat dhe me panen.

Perzijini me kujdes te gjithe perberesit dhe ndajini ne kupa, me pas futini ne frigorifer per disa ore.

Per ta servirur mund ti shtoni pana(shllak) dhe nje cop limoni, Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  krem  qokollad  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Biskota dyshe me qokollad
Qipsa ne kushte shtepie
Ëmbelsirë me pjes dhe me petë të gateshme