Biskota per mengjes
Biskota per mengjes

Biskota per mengjes

Kuzhint.com

Perbersit;

Per 1kg biskota:

4 gota uji miell

1 filxhan çaji sheqer

1 filxhan çaji gjalp

2 kokra vez

1/2 luge kafeje me sod

kos ose uje 1 filxhan kafeje

arra te grira 2 lug gjelle

PERGATITJA:

Ne nje tas rihen vezet, me sheqerin, gjalpin, arrat, dhe kosin ose ujin, me pas shtojme miellin e perzier me sod, zihet brumi dhe hapet ne pet e trashesi 4-5mm pritet neformatqe deshiron,

Biskotat me pas shtrhen ne tepsi te ndara e njera-tjetren dhe futen ne furr te piqen per 8-10min.

Ju befte mire


Fjalet kyqe : embelsira  biskota  mengjes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Mufins me djathë
Patatet te skuqura dhe steak i pjekur
Pide turke vegjetariane