Tortë me  arra
Tortë me arra

Tortë me arra

Kuzhint.com

Përbërësit për pandispanjën: 5 vezë 5 lugë sheqer 4 lugë miell 100 gr Qokollad 1 pluhur për pjekurinë 1 sheqer vanilje 50 gr arra të bluara Përbërësit për kremin: 250 ml ajkë e ëmbël dhe qokollad Përgatitja e pandispanjës: Fillimisht rrahim të bardhat e vezëve me sheqer, i shtojmë të verdhat e vezëve dhe përziejmë edhe pak me mikser. Shtojmë arrat e bluhura, 100 gr Qokollad, miellin dhe pluhurin për pjekurina. Brumin e hedhim në tepsi të lyer me yndyrë dhe të përmiellur.

Piqet në temperaturë 180*C rreth 20 minuta. Përgatitja e fillit: Rrahim 250 ml ajkë te ëmbël me qokollad me mikser e përziejmë mire dhe ia qesim mbi pandispanjë.

Zbukurojmë me çokollatë. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : embelsira  torte  arra  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte e Erret
MUFINS ME COKOLLATE
Shëroni dhimbjet e shpinës, nyjeve dhe këmbëve me këtë recetë t&a