Tri menyra si ta largojme mykun pa toksina
Tri menyra si ta largojme mykun pa toksina

Tri menyra si ta largojme mykun pa toksina

Kuzhint.com

Myku eshte I demshem per shendetin.

Shume njerez jane alergjik prej mykut por ne shume raste na ben te ndihemi te lodhur dhe depresionuar.

1- Vaji I pemes se Çajit(tea tree oil).

  • 2 luge çaji vaj
  • 2 gota uje

Beje perzierjen ne nje shishe spray, dhe e tundeni mire dhe pasi te keni perfundu me tundje kete spray

qe keni fituar nga keto dy perbers shperndajeni ne zonen ku eshte shfaqur myku si virus i pa deshiruar.

Lereni te qendroj ashtu siq e keni sperkat dhe mos e shperlajeni.

Kjo perzierje ka ere te forte por largohet per pak dite.

2- Ekstrakti i fares se Ananasit( grapefruit seed extract)

  • 20 pika ekstrakt
  • 2 gota uje

Beje perzierjen ne nje shishe spray, dhe e tundeni mire dhe pasi te keni perfundu me tundje kete spray

qe keni fituar nga keto dy perbers shperndajeni ne zonen ku eshte shfaqur myku si virus i pa deshiruar.

Lereni te qendroj ashtu siq e keni sperkat dhe mos e shperlajeni.

Kjo perzierje ka ere te forte por largohet per pak dite.

3- Uthulla e bardhe(kjo eshte zgjedhja me e lire)

Uthulla e bardhe vret 82% te mykut.

Hidh pak uthull ne nje shishe dhe shperndajeni ne zonen ku eshte shfaqur myku si virus i pa deshiruar.

Lereni te qendroj ashtu siq e keni sperkat dhe mos e shperlajeni.

Kjo perzierje ka ere te forte por largohet per pak dite.


Fjalet kyqe : keshilla  menyra  largojme  mykun  toksina  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

5 Efektet anësore befasuese të shtatëzanisë
Ushqimet që parandalojnë kthimin e thartirës së lukthit
Makarona me brokoli