Keke me karota nga Merita Haliti
Keke me karota nga Merita Haliti

Keke me karota nga Merita Haliti

Kuzhint.com

Kek me karrota shume e shijshme

Pergaditja:

Ne nje en i rrahim 3 vez me 1 gote(e ujit)sheqer pastaj ia shtojm edhe 1 gote vaj, 2 gota mielle, 1 gote karrota te blura ne rende, 1 pluhur paste (peciv)dhe arra te coptuara sipas deshires i perziejm mire se bashku dhe masen e fituar e qesim ne tepsi te lyer me gjalpe dhe e pjekim ne temperatur 180 grad

Ju deshiroje sukses nese veret e gatuani!


Fjalet kyqe : embelsira  keke  karota  merita  haliti  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

10 keshillat dietetike per te parandaluar kancerin!
Petulla  te rrumbullaketa ne furre
10 ushqime që nuk ruhen në frigorifer