Kekë me molla të gërryera në rende nga Lulja La.
Kekë me molla të gërryera në rende nga Lulja La.

Kekë me molla të gërryera në rende nga Lulja La.

Kuzhint.com

Pergaditja:

Marrim 8- 10 molla i pastrojm pastaj i grryejm ne rende ku siper ia qesim edhe 4 filgjana sheqer, 3 filgjana vaj, 1 luge te mesme me kfasac(maja(, 2 luge te vogla sode bikarboni dhe pastj ia shtojm edhe miellin 8-10 filgjana qe don te thot sa molla aq filgjana me mielle duhen dhe i perzien te gjitha se bashku derisa te bashkohen mire.

Masen e fituar e qesim ne tepsi te lyer me vaj dhe e lem qe te pushoj per afro gjysem ore pastaj e pjekim ne temperature 200 grade.

Per ecurin e gatimit shikone foton.


Fjalet kyqe : embelsira  keke  molla  gerryera  rende  lulja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ëmbëlsirat që ju përshtaten sipas horoskopit
Si ti heqim njollat e ndryshkut ne rroba?
Pogaqe rrethore