Gurabija nga Leonora Maxhuni
Gurabija nga Leonora Maxhuni

Gurabija nga Leonora Maxhuni

Kuzhint.com

Përbërsit:

2 gota qaji me sheqer,

2 gota me vaj,

1 pluhur fryres për ëmbelsira(peciv),

Miellë sipas nevojes.

Pergatitja:

Ne një enë pak më të thell bashkojm përbërsit si :2 veze me, 2 gota te qajit sheqer, 2 gota me vaj dhe mielle me peciv te perzier deri sa te formohet brumi.

Nga brumi i fituar formojm kuleqe dhe i renditim ne tepsi si ne foto dhe i pjekim ne 200 grade

Te gatuara nga Leonora Maxhuni


Fjalet kyqe : brumera  gurabija  leonora  maxhuni  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Patate me salsiqe
Lasagne me keksa (torte me keksa)
Kifle te shpejta me djath e magdanoz