RECETË NATYRALE PËR HEQJEN E GURËVE NË VESHKA
RECETË NATYRALE PËR HEQJEN E GURËVE NË VESHKA

RECETË NATYRALE PËR HEQJEN E GURËVE NË VESHKA

Kuzhint.com

Sot gjithnjë e më shumë njerëz vuajnë nga gurët në veshka, problem i cili shkaktohet kryesisht nga uji dhe ushqimet që konsumojmë.

Më të shumtën e herëve, gurët në veshka apo fshikëzën e urinës shkaktojnë dhimbje të padurueshme, madje për periudha të gjata kohore.

Më poshtë, po ju paraqes një recetë popullore (natyrale) që e përgatiste gjyshja ime për heqjen e gurëve dhe rikthimin e shëndetit në gjendjen e mëparshme. Përbërësit 250 gr mjaltë 250 gr rrënjë majdanozi 250 gr vaj ulliri 250 gr meli (proteina bimore) 250 gr limona (bashkë me lëvoren) Përgatitja Fillimisht, lani me ujë të bollshëm limonat dhe rrënjët e majdanozit, pastaj prijini në copa të vogla dhe vendosini në makinën grirëse, derisa të krijohet një masë homogjene, mandej shtoni mjaltin, vajin e ullirit, millets dhe rrihini përsëri së bashku.

Në vazhdim, hidheni në një vazo prej qelqi të sterilizuar dhe ruajeni në derën e frigoriferit. Nga përzierja e mësipërme hani një lugë në mëngjes (esëll) dhe darkë.

Për efekte sa më të mira, mos harroni të konsumoni 2 litra ujë në ditë. /albstroka. com/


Fjalet kyqe : keshilla  recete  natyrale  heqjen  gureve  veshka  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me kos
Sallatë me lakër të kuqe
Sallat verore