Pogaçe  me form te lules  nga Alba.
Pogaçe me form te lules nga Alba.

Pogaçe me form te lules nga Alba.

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 veze dhe Kripe, 1 got e ujit jogurt, Gjysme gote vaj, 1 peciv ( pluhur paste), Mielle sipas nevojes, Fara100 gr dhe djathe

Pregaditja e recetës :

Ne nje en te thelle qesim vezen ku e ndajm te verdhen e vezes pastaj e perziejm me, vajin miellin peciven derisa te bohet nje brum jo shume I fort, dhe pastaj 'a japim formen si ne foto ose sipas deshires.

Te bardhin e vezes e rrahim ja shtom djathin e grimecuar ne mes edhe fara sipa deshires.

Ne qoftese I pregaditeni ju boft mire.


Fjalet kyqe : brumera  pogaqe  forme  lules  alba  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Si te jesh i/e lumtur ne jete ?
Revani e ndar ne dy pjes
KREMI ÇUDIBËRËS