Gurabija (biskota) me nisheste
Gurabija (biskota) me nisheste

Gurabija (biskota) me nisheste

Kuzhint.com

Gurabija me nisheste te gatuara nga Xhejlan Suma

  • 3 te verdha te vezeve
  • 2 gota(tablla) sheqer
  • 300 gr nisheste,
  • 1 peciv
  • 1 margarin
  • miell sipas nevojes

Gatimi:

Gatuajm brumin me perbersit e mesiper pastaj nga brumi i fituar formojm gurabijat si ne foto i vendosim ne nje tepsi te shtruar me leter ose te lyer me vaj dhe i pjekim ne temperatur 200 grad.


Fjalet kyqe : gurabija  biskota  nisheste  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Spargel me salce mishë lope
Biskota me mielle misri
Si të shërbejmë çajin me tri mënyra origjinale