Embelsire e shpejt me qershia dhe mak
Embelsire e shpejt me qershia dhe mak

Embelsire e shpejt me qershia dhe mak

Kuzhint.com

Perberesit: 720 ml Qershia kompot 250 gr Mak 5 Veze 2 Luge gjelle leng qershie 300 gr Miell Nje pako pecive 150 gr Sheqer 2 Luge gjelle kakao 175 gr Gjalp Pergaditja: 1.

Qershiat i kullojme me kullojse.

Furren e nxehim ne 200 Grad. 2.

Makin e perzim vezet, lengun e qershijave, miellin, peciven, sheqerin, kakaon dhe gjalpin. 3.

E perzim mire brumin pastaj e derdhim ne tepsi e rrafshojme mire dhe siper i shperndajme qershijat. 4.

Torta duhet te pjeket ne furre 30 minuta pastaj te largohet nga furra e te ftohet dhe krejt ne fund te pluhuroset me sheqer pluhur. Burimi: http://www. genial-lecker. de/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : embelsira  embelsire  shpejt  qershia  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Bishtaja – Boranija
Kombinimi i brokolit me domaten
Tavë e Prizrenit – Tavë me bamje