Sheqerpare gatuar nga Lejla Mustafi
Sheqerpare gatuar nga Lejla Mustafi

Sheqerpare gatuar nga Lejla Mustafi

Kuzhint.com

Perbersit:

9 Te verdha te vezes

1 Kg tli ( Tlyn)

Miell sipas nevojes.

Sherbeti: 1 iter uje -1kg sheqer

Sherbeti pak i ftoht ndersa sheqerparet te nxehta

Pergaditja: Marrim tin e shkrijme dhe ne te hedhim 9 te kuqa te vezes dhe me kete perberje ulim brumin deri sa te formojm nje mas homogjene, pastaj marrim formojm topa me dore dhe u japim formen si en foto i pjeim ne tem 170 gr per 35 min.


Fjalet kyqe : sheqerpare  gatuar  lejla  mustafi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pite me miellë misri
Ushqimet më të mira për meshkujt
6 gjërat që nuk duhet t’ia thoni dikujt që agjëron