Byrek i shpejt
Byrek i shpejt

Byrek i shpejt

Kuzhint.com

Perberesit: 500 gr pete per pite te gatshme 100 gr margarin 200 ml ajke kuzhine-hoplla Per mbushjen: 400 gr ajke e thart(shmant) 3 veze Pak krip, Pergatitja: Ngrohet furra ne temp. 200 grade.

Shtrihet peta ne tepsi dhe lyhet me ajke dhe margarine te shkrire dhe dhe mbushet ne skaje me mbushjen e pergaditur me vezet dhe ajken e thart dhe mbeshtillet ne forme roleje.

Rolet e mbeshtjella renditen ne tepsi dhe piqen ne furren e ngohte per 20-30 minuta dhe servohen te nxehta. Ju beft mire!


Fjalet kyqe : brumera  byrek  shpejt  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Krofne me qokollate
Role me kokos dhe zhele bonbona
Biskota të bukura për fëmijë