Antipastë me djathë
Antipastë me djathë

Antipastë me djathë

Kuzhint.com

-Përbërësit – 300 gr djathë i bute – 60 gr arra te qëruara – 100 gr pancete te prere ne feta te holla – buke te prera ne feta – 1 tufëz majdanoz, sallat te gjelbert, domate – vaj ulliri – kripe, piper Përgatitja Grini ne pjese te vogla arrat dhe majdanozin.

Ne një ene hidhni djathin, arrat dhe majdanozin dhe përziejini derisa te përftoni një mase homogjene. Shtoni pak vaj ulliri, kripe dhe piper sipas dëshirës. Ne fetat e bukës mbështetni një fete pancete me pas sallaten, domatet e prera ne feta dhe siper ia hidhni kremin e djathit qe përgatitet dhe shërbejini.


Fjalet kyqe : gjellera  antipaste  djathe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Speca turshi nga tegatuajm.com
Kekë i shpejt me arra
Salmon me senf dhe patate