Xhenxhefil dhe limon kundër migrenës
Xhenxhefil dhe limon kundër migrenës

Xhenxhefil dhe limon kundër migrenës

Kuzhint.com

Për ata që vuajnë nga migrena u ofrojmë një recetë me çaj nga xhenxhefili dhe limoni i cili mund të zbus dhimbjet ndërsa sulmet e reja i bën më të rralla.

Përveç se lehtëson dhimbjen e kokës, xhenxhefili është efikas kundër mundimit që zakonisht ndodh me paraqitjen e migrenës.

Përgatitja:

Merreni një lugë të vogël me xhenxhefil pluhur dhe vendoseni në 2. 5 dl ujë të vluar.

Lëreni pak të ftohet dhe shtojeni edhe 1/2 limon dhe pine derisa është i vakët.

Çajin nga xhenxhefili dhe limoni përdoreni disa dita nga 3-4 gota, ndërsa është mirë të pihet edhe kur simptomat e migrenës nuk

ekzistojnë që në këtë mënyrë sulmet të jenë sa më të ralla.


Fjalet kyqe : keshilla  xhenxhefil  limon  kunder  migrenes  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kurat popullore për të shëruar infeksionet e rrugëve urinare dhe veshkat
Kaçimak me këpurdha të pjekura
  Torte me  kokos nga Lulja La