Veze me ajke
Veze me ajke

Veze me ajke

Kuzhint.com

Perberesit: 1 Luge gjelle gjalp 200 ml Ajke (Schlagsahne) 4 Veze Krip, piper 3 Luge gjelle kaqkavall Pergaditja: Gjalpin e hedhim ne tigan dhe e vendosim mbi zjarre.

Ia hedhim ajken dhe e lem qe te zihet.

Hedhim vezet nje nga nje ne ajken e vluar duke i renditur afer njera tjetres.

I hedhim siper krip, piper dhe ne fund kaqkavallin (te mos perzihen vezet te qendrojne ashtu mbi shporet deri sa e bardha e vezes te forcohet). Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm. https://www. facebook. com/pages/Te-gatuajm/1398446683727974?ref=hl


Fjalet kyqe : gjellera  veze  ajke  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Orizi ngjyrë kafe më i shëndetshëm
-Torte me limon -
Nje vakt i shijshem per ata qe jane ne dijet