Sallat me sheri domate( Sallatë Tabbouleh)
Sallat me sheri domate( Sallatë Tabbouleh)

Sallat me sheri domate( Sallatë Tabbouleh)

Kuzhint.com

Përbërësit:

• 200 g bolgur

• 2 Lemon

• vaj ulliri

• kripë dhe piper

• 1 qepë copëtuar kuqe ose scallions

• majdanoz fletë

Pergaditja sipas renditjes se fotove ;


Fjalet kyqe : sallata  sallat  sheri  domate  sallate  tabbouleh  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

PASTASHU - Eklera-
Gjevreke (Pereke) te mbushura
SHTOGU-BIMA E CILA ESHTE SHUME E DASHUR TEK NE