Torte me puding nga Lulja La
Torte me puding nga Lulja La

Torte me puding nga Lulja La

Kuzhint.com

Përbërsit:

1 gote qumesht,

1 gote vaj,

1 gote sheqer,

1 peciv(pluhurper pjekurina),

3 luge kokos,

3 luge griz,

3 luge nisheste,

miellë sipa s nevojes.

Përgatitja:

Me te gjitha keto perbers formojm nje brume (mas)dhe pastaj e qesi ne tepsi dhe e pjekim ne 250 grad per rrethe 20 minuta.

Fillin e pergatitim me qumesht, nisheste sheqer vanil sikurse që pergatitim pudingun.


Fjalet kyqe : embelsira  torte  puding  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kadaif me Arra
Supe kremoze  me patate
Si ta shtrojm tryezen ne rast festash.