Rizoto (oriz) me karkaleca dhe bishtaja nga tegatuajm
Rizoto (oriz) me karkaleca dhe bishtaja nga tegatuajm

Rizoto (oriz) me karkaleca dhe bishtaja nga tegatuajm

Kuzhint.com

Rizoto (oriz) me karkaleca dhe bishtaja e pergaditur nga tegatuajm. com

Perberesit :

- 50 gr gjalpe ose vaj

- 300 karkaleca gr te pastruara

- 200 gr bishtaja qe duhet te zihen me pare

- 100 gr oriz

- krip piper dhe erza te ndryeshme

Pregatitja :Si fillim e pergaditim orizin (rizoto, pilaf) si zakonisht pastaj nderkoh ne nje tigan tjeter skuqim apo (fergojm) karkalecat me gjalpe dhe duke ia shtuar edhe melmesat krip, piper dhe erza te ndryeshme dhe pas 10 min fergimi i largaojm ato menjan

Pasi te kemi perfundu me fergim dhe zierje e servojm ne pjate si ne foto ose si te deshironi ju


Fjalet kyqe : gjellera  rizoto  oriz  karkaleca  bishtaja  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Tortilla ne furre
Ftohja dhe gripi shërohen me lëngje
Ushqimet që ndihmojnë njerëzit e prekur nga depresioni