Si te gatuajm biskota pavesini me nutella
Si te gatuajm biskota pavesini me nutella

Si te gatuajm biskota pavesini me nutella

Kuzhint.com

Sote do tu mesoj si te gatuani nje embelsire shume te mire me biskota pavesini, nutella dhe arre kokosi.

Receta eshte shume fare e thjeshte por me nje shije shume te mire.

Perberesit:

1 pako biskota pavesini,

1 pako djath mascarpone,

1 vazo e vogel me nutella,

1 qeske me arre kokosi te grire,

5 filgjana kafe moka pa sheqer mundesisht te ftohte.

Udhezimet:

Merni biskotat pavesini dhe lyeni gjysmat na brenda me nutella.

Me pas merni gjysmat e tjera te biskotave dhe i lyeni na brenda me djath mascarpone.

Bashkoni biskotat me njera tjetren duke puthitur pjesen e lyer me djath maskarpone me pjesen e lyer me nutella.

Me pas merni biskotat e bashkuara dhe i zhysni shume shpejte ne kafene e ftohte pa sheqer dhe pastaj i mbuloni me arre kokosi dhe i sistemoni bukur ne nje tabaka.

Kujdes: mos i lini per shume kohe boskotat ne kafe por vetem ne nje sekonde.

Cojeni tabakane ne frigorifer per disa minuta derisa biskotat te ftohen pake.

I sherbeni te ftohta.


Fjalet kyqe : embelsira  gatuajm  biskota  pavesini  nutella  mascarpone  arre  kokosi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Nje diet 3 diteshe per ti humbur 2.5 kg
EMBELSIRE ME VANILJE
Llazanje te coptuara me pershut