Reçel me qershia
Reçel me qershia

Reçel me qershia

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

7 kg qershija ( te pastruara pa berthame ), 3. 5 kg sheqer , 1 gote uje , 4 luge leng limoni

Pregaditja e recetës :

Perzihen qershiat, sheqeri, uji sebashku mire e mire dhe lihen rreth 5 ore ne qetesi.

Vendosen ne zjarr te zihen per rreth 5 ore (hiqet shkuma here pas here ).

Ne fund 10 minuta para se ta heqim recelin nga zjarri hedhim 4 luge supe leng limoni.


Fjalet kyqe : turshi  reqel  qershie  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…



Recetat e rekomanduara :

Bukë  me proshut dhe djathë
Shëroni dhimbjet e shpinës, nyjeve dhe këmbëve me këtë recetë t&a
Qepa dhe hudhra mbrojnë nga kanceri i stomakut