Salce bechamel
Salce bechamel

Salce bechamel

Kuzhint.com

Perberesit: 60 gr Gjalp 60 gr Miell 750 ml Qumesht 1 Maje thike mustard (muskat) 1 Prise piper i zi 1 Prise krip Pergaditja: 1.

Hedhim gjalpin ne tigan dhe e shkrim ne temperatur te ulet mbi zjarr pastaj ia shtojme miellin dhe e perzime vazhdimisht deri sa te merr mielli nje ngjyre te verdhe. 2.

Ia hedhim qumeshtin duke e perzier vazhdimisht.

Pastaj e lem 10 minuta te zihet dhe ne fund i hedhim krip, piper dhe mustard. Burimi: http://www. gutekueche. at/ Perkthimin e ka bere faqja ne facebook Te gatuajm.


Fjalet kyqe : salca  salce  bechamel  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Pilaf turk me mish qengji
Kroasan
Muaji i lindjes, tregues i sëmundjeve që mund t’iu prekin