Salcë për pica
Salcë për pica

Salcë për pica

Kuzhint.com

Salce per pica Perberesit:250 gr Salce domatesh2 Thelpi hudhreGjysem qepe e prere imet2 Luge qaji vaj ulliriKrip, piperNje luge caji Thymian i terurNje luge caji Oregani i terurGjysem luge caji Rosmarin e terurNje luge caji Borzilok i terurPergaditja:I hedhim te gjithe perberesit ne nje ene te thelle pastaj me ndihmen e blinderit i bejme pure.

Per ata qe nuk e deshirojne hudhren munden edhe vetem nje thelp hudher ta perdorin tek salca.

Kjo salce eshte ideale per pica si dhe per dy porcione me pasta.


Fjalet kyqe : Thymian  Oregano  Rosmarin  Borzilok  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

 Reqel me ftonj
Musak nga tegatuajm
Torte me grize nga tegatuajm