Revani me Niseshte
Revani me Niseshte

Revani me Niseshte

Kuzhint.com

( SHPERNDAJE PER TE TJERET ) PERBERESIT: - 6 VEZE - 2 GOTA TE UJIT SHEQER - 2 GOTA TE UJIT VAJ - 2 MARGARINA nga 250 gr. - 800 gr.

NISHESTE - 1 PLUHUR PER PJEKJE (Peciv, baking powder, levito) - 1 SHEQER VANILJE Pergatitja: Vezet se bashku me sheqerin dhe sheqer vaniljen dhe i tund me mikser, pastaj ja hedh vajin dhe margarinen e shkrire ne avull i tund dhe ne fund gradualisht ja hedh nishesten me pluhurin per pjekje. I perzien mire dhe e hedhni ne tepsi te lyer me yndyre e pjekni per 30 minuta ne 180 C. Pasi pjeket mund ta pluhurosni me sheqer pluhur dhe ta sherbeni me ajke teembel dhe pak qokollad...


Fjalet kyqe : embelsira  revani  niseshte  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Torte me Kakao
 Flegra buke me hudher te skuqura ne vaj
Xhenxhefili për dhimbje ne shpinë