Receta për flokë të shëndetshëm
Receta për flokë të shëndetshëm

Receta për flokë të shëndetshëm

Kuzhint.com

Në qoftë se keni probleme me rritjen e flokëve ose me mishrat e dhëmbëve, do të këshillohej lëngu i kastravecit.

Cilësohet si një nga lëngjet më natyrale dhe të shëndetshme.

Kastraveci bën të mundur rritjen e flokëve dhe shtresimin e thonjve.

Lëngu i tij ndihmon në përmirësimin e dhëmbëve nëse ato janë në gjendje të keqe dhe mishrat e tyre pasi përmbajnë kalcium dhe fosfor.

Këshillohet që ky lëng të kombinohej me karotë, spinaq apo edhe sallatë jeshile.

Për më tepër, bashkimi i tyre përbën një kurë të mirë në trajtimin e reumatizmës dhe dhembjeve të kyçeve.


Fjalet kyqe : keshilla  receta  floke  shendetshem  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Soda e bukës kushton pak por vlen shumë!
Torte me puding
Si të shërbejmë çajin me tri mënyra origjinale