Qorbe per bebe
Qorbe per bebe

Qorbe per bebe

Kuzhint.com

Kjo pjate mund te konsumohet nga vogelushet qe ne moshen 7 muajsh.

Eshte e lehte dhe duhet gatuar per nje vakt, per te evituar qe ta perdorim 2 here.

Perberesit:

60 gr gjoks pule,

1 1/2 gote leng zarzavatesh te ziera menjane,

1 luge caji vaj ulliri,

1 luge caji djathe i grire parmixhan.

Pergatitja.

Ne nje tenxhere veme te gatuhet me lengun, gjoksin e pules dhe pataten te prera me kubike.

Pasi i leme 1/2 ore te ziejne, i grijme si pure, i hedhim vajin e ullirit dhe djathin ne pjate e u befte mire.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

This dish can be consumed by the toddler at the age of 7 months. It's easy and have cooked for a meal, to avoid to use 2 times. ingredients:60 gr chicken breast, 1 potato, 1 1/2 cup vegetable juice boiled aside, 1 teaspoon olive oil, 1 teaspoon minced parmesan cheese. Preparation. In a pot with fluid exert cooked, the chicken breast and cut the cube potatoes. After lems 1/2 hours to digest, the Grijmë mashed, throw olive oil and cheese on the plate of the meal.


Fjalet kyqe : supa  qorbe  bebe  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Kroketa me mish pule
Melemi  për hemoroide
Pogaqe te vogla nga Nexha Prebreza-Osmani