Pija ideale për të rregulluar sheqerin në gjak
Pija ideale për të rregulluar sheqerin në gjak

Pija ideale për të rregulluar sheqerin në gjak

Kuzhint.com

Çajin e gjelbër, është një pije që është i njohur për një sërë efektesh të shëndetshme për organizmin tonë.

Nëse ne do ta përziejmë çajin me portokall, atëherë do të mundësonim jo vetëm humbje në peshë, por dhe rregullimin e nivelit të sheqerit në gjak.

Ky është një lëng i cili është bërë i mundur nga mjeku i njohur,

Oz, i cili thekson se një gotë çaj si ky në ditë e përshpejton metabolizmin për 12 për qind, rregullon sheqerin në gjak dhe forcon sistemin imun.

Përbërësit që ju nevojiten për të përgatitur këtë pije janë; 1 litër ujë, 5 qeska me çaj të gjelbër, 1 portokall dhe mente të freskët.

Për përgatitjen e tij në fillim qeskat e çajit të gjelbër i hidhni në ujë të valuar dhe i lini të qëndrojnë për tre minuta.

Pastroni portokallin dhe e prisni në rriska, shtoni gjethet e mentës dhe çajin e përgatitur e lini në frigorifer gjatë natës.

Ta konsumoni kohë pas kohe gjatë ditës.

Autori: GazetaExpress


Fjalet kyqe : keshilla  pija  ideale  rregulluar  sheqerin  gjak  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Shpageti me salce dhe perime te ndryshme
Kekë i shijshm me sos çokollate
Schnitten me qumesht dhe çokolate