Maskë me grejfrut për lëkur të fytyrës
Maskë me grejfrut për lëkur të fytyrës

Maskë me grejfrut për lëkur të fytyrës

Kuzhint.com

MASKE ME GREJFRUT PER LEKUREN E FYTYRES

Pergaditja:

1 lugë lëng greifrut,

6 lugë të vogla kos natyral,

8-10 kokrra bajame,

1 lugë oriz.

Përgatitja;

Hidhni përbërësit në një mikser dhe perzieni me një shpejtësi të lartë 1-2 minuta.

Në qoftëse vereni se ka copa të mëdha bajameje lërini sërish në mikser.

Në këtë mënyrë do përgatisni një pastë të ngjeshme e cila nuk do mund të irritojë lëkuren tuaj.

Pastrojeni fytyren me një locion pastrues, dhe fshijeni me një peshqir të butë.

Vendosni një sasi të konsiderueshme të maskës në fytyrë dhe shperndajeni në gjithë siperfaqen e ujit duke e masazhuar lehtësisht.

Lëreni masken të qëndrojë 20 minuta deri sa të fillojë të thahet.

Shperlajeni fytyren me ujë të vakët, bëni kujdes që t’a heqni mirë masken nga fytyra.

Pastaj hidhni edhe pak ujë të freskët për të mbyllur poret e hapura gjatë trajtimit me maskë.


Fjalet kyqe : keshilla  maske  grejfrut  lekur  fytyres  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Petulla amerikane
Torte e mirë me çokolladë
Antipastë me djathë