Petulla nga ; Deshira Shira
Petulla nga ; Deshira Shira

Petulla nga ; Deshira Shira

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

4 veze, 10 luge gjize, 10 luge miell, 1 peciv, 1 luge caji sode , vaj per fergim

Pregaditja e recetës :

Perziejm te gjithe perbersit e me siperm ne nje ene se bashku dhe pastaj me nje luge iqesim dhe i fergojm ne nje tigan me vaje te nxehte duke ia dhene formen edhe ngjyren si te deshironi ju ose edhe si ne foto.

Ju beft mire!

Receta e pregaditur nga ;Deshira Shira


Fjalet kyqe : brumera  petulla  deshira  shira  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ngjyra e gjuhës tregon për sëmundjet
Receta baze per tarta
Krostata nga Lirime Fejzullahi