Pete me patate
Pete me patate

Pete me patate

Kuzhint.com

Perberesit:3 Patate te qeruara dhe te prera ne katroreNje peciv (bakin, pluhur per fryrjen)Nje luge qaji krip ose me shume sipas shijesNje luge gjelle vegetaNje gote vaj2 Gota kos2 Gota miell2 ve

Pergaditja:

Te gjithe perberesit e lartepermendur i hedhim nje nje ene dhe i perziejme deri sa te bashkohen perberesit mire.

Lyejme tepsin me gjalp dhe hedhim brumin e pergaditur duke e rrafshuar mire.

Krejt ne fund e lyejme siper me nje ve te perzier me 2 luge kos. Te pjeket ne furre ne temperatur 175 Grad per 45 minuta.

Pete me patate e gatuar nga Lirime Fejzullahu.


Fjalet kyqe : brumera  pete  patate  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Ju kërcet zemra dhe ju përplaset për gjoks? Ilaçi 800-vjeç ju largon dh
Musak me salc beshamel
Krempite më ndryshe