Proja me spinaqë nga Valdeta Latifi
Proja me spinaqë nga Valdeta Latifi

Proja me spinaqë nga Valdeta Latifi

Kuzhint.com

Përbërsit e recetës :

1 filxhan i vogel i kafes vaj, 1 paqet kim per gatim, 2 gota kos dhe nje pecivo, 200 gr spanaq, millë sa te jet nevoja , 1 lugë te vogel krypë, susam për dekor

Pregaditja e recetës :

Ne nje en të thell i qesim 1 pecivo, 1 filxhan i vogel i kafes vaj, 1 paqet kfasac per gatim, 1lugë e vogel me krypë, 2 gota kos, 200 gr spinaq, millë sa te jet nevoja për ta formuar nje brum jo shumë i fort po ma i but.

Brumin e fituar e qesim ne tepsi e shtijm mirë e dekorojm me susam dhe e pjekim ne 190 grad C.


Fjalet kyqe : brumera  proja  spinaqe  valdeta  latifi  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Supë me perime dhe oriz
Torte me portokall
Cupcakes (mufinsa)