Makarona me proshute(ose sallam) ne furre
Makarona me proshute(ose sallam) ne furre

Makarona me proshute(ose sallam) ne furre

Kuzhint.com

Perberesit: 330 gr Makarona spirale 100 gr Kaqkavall i bluar 250 gr Proshut ose sallam 250 gr Schmand 3 veze krip Mustard Therrime buke Pergaditja: Makaronat i pergadisim sipas udhezimeve qe shenojne ne pako pastaj i kullojme pastaj se bashku me kaqkavallin, proshuten e prere ne copa te vogla i hedhim ne tepsi te lyer me vaj si dhe siper i hedhim therrime buke.

Vezet i perzim mire me schmand-in dhe mustarden dhe te gjithen e hedhim siper makaraonave.

I hedhim disa cope gjalpi siper dhe e vendosim ne furre te pjeket per 20-30 minuta ne temperatur 200 Grad. Burimi: www. chefkoch. de Perkthimin e ka bere


Fjalet kyqe : gjellera  makarona  proshute  sallam  furre  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Peta të mbushura me proshut dhe djathë
Rizoto Primavera
Tatli me kokos nga M.D-G