Revani me shije limoni nga Kaltrina Berisha
Revani me shije limoni nga Kaltrina Berisha

Revani me shije limoni nga Kaltrina Berisha

Kuzhint.com

Perbersit :

4 ve, 1 got sheqer, 1 got griz, 1 got kos, 1got vaj, 1 limon rende, 2 gota mille, 1peciv, 2 vanilli.

Pergaditja:

Ne fillim rrahim vezet me sheqer mire pastaj ia shtojm edhe

perbersit e me siperm e pergaditim revanin dhe

e pjekim ne 180 grad dhe pasi te pjeket e

prejm ne kube dhe i qesim siper sherbetin

Sherbeti pergaditet me ;4 gota sheqer 5 gota uje dhe lange limoni


Fjalet kyqe : revani  shije  limoni  kaltrina  berisha  


Lereni mendimin tuaj per kete recet…Recetat e rekomanduara :

Joghurt-Cheesecake me arra indiane dhe hurma
Kek me tre ngjyra
RECETË NATYRALE PËR HEQJEN E GURËVE NË VESHKA